ВІДЕО

Posted in ВІДЕО Новини

Як звучить камінь у заповіднику Volcanic Tablelands, Каліфорнія, США – 2014


Дивитися на YouTube »

Розглядаючи петрогліфи в заповіднику Volcanic Tablelands, що в Каліфорнії, США, знайшли собі принагідну музику…

Photo: Pui
Відео: Катерина Міщенко

Posted in ВІДЕО Новини

Ісабель Меркулова, уривок з “Кайдашевої сім’ї” − 2013


Дивитися на Vimeo »

Уривок з “Кайдашевої сім’ї” Івана Нечуя-Левицького читає Ісабель Меркулова, 2013 рік.

На початку та в кінці використано світлину Михайла Матійчука: хата кін.19 ст. з с.Старі Бабани, Уманський р-н, Черкаська обл., Національний музей народної архітектури та побуту України, 2007.

Відео: Михайло Матійчук, Катерина Міщенко.

Запис зроблено в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара”.
 

Posted in ВІДЕО Новини

Перекривання соломою хати з Закарпаття, НМНАПУ, 2005: відео, текст, малюнки − Ірина НЕСЕН, Михайло МАТІЙЧУК

Ірина НЕСЕН,
Михайло МАТІЙЧУК


Дивитися на Vimeo »

Архівний запис традиційної технології перекривання соломою хати з с.Медведівці Мукачівського р-ну Закарпатської обл. в експозиції Національного музею народної архітектури та побуту України (Київ, с.Пирогів). Майстри − брати Василь і Максим МАКАРОВИЧІ з с.Буківцьове Великоберезнянського р-ну Закарпатської обл. та бригада покрівельників з с.Красноілля Верховинського р-ну Івано-Франківської обл. Серпень 2005 р.

Continue reading “Перекривання соломою хати з Закарпаття, НМНАПУ, 2005: відео, текст, малюнки − Ірина НЕСЕН, Михайло МАТІЙЧУК”

Posted in Актуальне ВІДЕО Новини

Документальний фільм “Святвечір” – 2002 рік

Програма про звичаї українців, пов’язані з передднем Різдва, створена Національною телекомпанією України спільно з Українським центром народної культури “Музей Івана Гончара” (2002). Учасники програми – Петро Гончар, Ніна Матвієнко, Олена Чебанюк, Олена Мочернюк, родина Компаніченків та колядницький гурт Київського Кобзарського Цеху – розповідають про покуть, дідух, святкові страви, колядування та спадкоємність народних традицій.

Автор програми – старший науковий співробітник УЦНК “МІГ” Ярослава Музиченко.
Ведуча – заступник директора УЦНК “Музей Івана Гончара” з наукової роботи Тетяна Пошивайло.
Режисер – Людмила Вітковська.
 

Posted in ВІДЕО Новини

Майстер Микола БУДНИК розповідає про виготовлення музичних інструментів – відео, 1993 рік


Дивитися на YouTube »

Микола Будник, цехмайстер Київського Кобзарського Цеху, розповідає про виготовлення музичних інструментів. Відеозапис зроблено 1993 року в цеховій майстерні, м.Ірпінь під Києвом. Розмову веде Василь Хитрук, відео – Анатолій Богород, участь у зйомці – Василь Музика.

Posted in ВІДЕО Новини ПОВІДОМЛЕННЯ

Відеолистівка: Всеукраїнська ХОДА РІЗДВЯНИХ ЗІРОК!


Дивитися на YouTube

Всеукраїнська хода різдвяних зірок у Києві! Збір на Михайлівській площі 7 січня 2014 року о 15.00.

У відео використані колядницькі зірки з села Нижанковичі Старосамбірського р-ну Львівської обл., майстер Володимир Шагала (колекція Національного музею народної архітектури та побуту України, світлини Володимира Савича).

Музика – комп’ютерне відтворення колядки “А у Вифлеємі та в Божому домі”.
 

Posted in ВІДЕО Новини

Відео: Концерт бандуриста Віктора Мішалова 23 жовтня 2013 року в Музеї Івана Гончара

Вечір-концерт бандуриста Віктора МІШАЛОВА – Заслуженого артиста України, виконавця на академічній та народній (старосвітській) бандурі, композитора й дослідника кобзарства відбувся у Музеї Івана Гончара 23 жовтня 2013 року.

Відео: Ярослав ДЖУСЬ, Михайло МАТІЙЧУК, Катерина МІЩЕНКО.
Фото: Ярослав ДЖУСЬ. 

Continue reading “Відео: Концерт бандуриста Віктора Мішалова 23 жовтня 2013 року в Музеї Івана Гончара”

Posted in АУДІО ВІДЕО Новини ПОВІДОМЛЕННЯ

Різдвяне відеовітання Музею Івана Гончара та Музею-садиби Івана Козловського


Дивитися на Vimeo

Маємо добру нагоду в ці святкові дні разом пригадати, як понад півстоліття тому знаний у цілому світі співак Іван Козловський яскравим спалахом надії воскресив у музиці Українське Різдво.

Послухаймо фрагмент концерту І.С.Козловського з Великого залу московської консерваторії 18 січня 1970 року. Участь брали: “Большой хор Всесоюзного радио”, худ.кер.К.Птіца; Оркестр Большого театру СРСР, диригент І.Гусман. Жіночі голоси − Каріна та Рузана Лісиціан.

Continue reading “Різдвяне відеовітання Музею Івана Гончара та Музею-садиби Івана Козловського”

Posted in ВІДЕО Новини

Перший Всеукраїнський огляд автентичного виконавства на традиційних кобзарських інструментах − Харків, грудень 1997

Учасники огляду Учасники першого Всеукраїнського огляду автентичного виконавства на традиційних кобзарських інструментах − Харків, грудень 1997 На цьому огляді вперше уповні висвітлювався доробок Кобзарського цеху щодо виготовлення, реконструкції та стихійного побутування традиційних музичних інструментів: народної бандури, вересаївської кобзи, колісної ліри, торбана, шоломовидних гусел…

Републікуємо повну версію документального відеозапису, здійсненого організатором заходу – Фондом національно-культурних ініціатив імені Гната Хоткевича (джерело: snip.dyvy.info).

Викладена у трьох частинах – тут із ДОКЛАДНИМ ЗМІСТОМ!

Continue reading “Перший Всеукраїнський огляд автентичного виконавства на традиційних кобзарських інструментах − Харків, грудень 1997”

Posted in АУДІО ВІДЕО На інших сайтах Новини

Акорди та вправи на БАНДУРЦІ − п’ятиструнній мамаївській кобзі

bandurka.etnoua.info Грицько Запорожець. Поч. ХІХ ст. "Грицько Запорожець". Поч. ХІХ ст. Походження невідоме. Полотно, олія, 57 х 76. Національний музей у Львові ім.А.Шептицького (Ж-193). За виданням: Козак Мамай. Феномен одного образу та спроба прочитання його "ідентифікаційного коду": Альбом / Автор дослідж. С.Бушак. – Київ: Родовід, 2008. – С.208. Кобза (бандурка) Музичний інструмент (кобза) з картини "Грицько Запорожець". Поч. ХІХ ст. Походження невідоме. Полотно, олія, 57 х 76. Національний музей у Львові ім.А.Шептицького (Ж-193). За виданням: Козак Мамай. Феномен одного образу та спроба прочитання його "ідентифікаційного коду": Альбом / Автор дослідж. С.Бушак. – Київ: Родовід, 2008. – С.208. Починаємо публікувати підібране й розігране на п’ятиструнній БАНДУРЦІ − вже є окремий канал на VIMEO!

Подібний інструмент був зафіксований російським фольклористом Ніколаєм Приваловим [1868−1928] у побуті уральських козаків − давніх виселенців з України. Це єдине відоме нам на сьогодні документальне свідчення про стрій інструмента, зображеного на відомих картинах “Козак Мамай” (докладніше…).

Для цих вправ ми пристосували маленьку гітару-“половинку” (можна й меншу), перетягнувши середні струни і підкоригувавши відповідним чином поріжок.

Уся робота зайняла не більш як півгодини часу. А переладнати інструмент назад можна й за п’ять хвилин − тільки вже не хочеться! :))

Continue reading “Акорди та вправи на БАНДУРЦІ − п’ятиструнній мамаївській кобзі”